Jaka pora dnia jest najlepsza do nauki języka angielskiego?

sunset

Witaj po przerwie,

Dzisiaj spróbujemy sobie odpowiedzieć na następujące pytanie:”Kiedy uczyć się języków obcych najlepiej?” Większość osób nawet nie zadaje sobie tego pytania, tylko uczy się zawsze o różnej porze tak losowo, a później dziwią się, że mają słabe wyniki albo często zapominają nauce. Jest to mały, ale zarazem bardzo ważny element całego planu nauki. Najpierw zacznijmy od korzyści płynących z trzymania się regularnej pory dnia podczas nauki języków obcych.

OK, Zaczynamy! 🙂

 

Jak utrzymać motywację do nauki angielskiego na wysokim poziomie?

car

Witam ponownie,

Dzisiaj powtórzę to, o czym już wcześniej pisałem. Ten wpis jest rodzajem takiego przypominacza który przypomina o tym, że za każdym razem kiedy zaczynasz nową rzecz w przypadku nauki języka angielskiego, będzie to moment kiedy zaczynasz uczyć się angielskiego albo kiedy wracasz do nauki po dłuższej przerwie wygłodzony i chcesz szybko osiągnąć efekty. No właśnie jak to wygląda?

Jak rozpocząć nowy rok szkolny?

beach

Witaj po przerwie wakacyjnej,

Tak, to już za siedem dni oficjalnie zaczyna się nowy rok szkolny 2022/23. W całej Polsce w szkołach uczniowie będą świętować rozpoczęcie na apelu szkolnym z tej okazji. Ja z tej okazji chciałbym Ci przypomnieć mój wpis dotyczący powrotu do nauki po przerwie wakacyjnej. Wpis jest nadal aktualny i na czasie. Dzięki niemu będziesz wiedział jak rozpocząć nowy rok szkolny. Tak więc, zapraszam do lektury.

Czas już odpocząć od nauki języka angielskiego?

beach

Witaj po dłuższej przerwie,

Tak, wiem. Miałem opublikować jeden wpis w czerwcu, ale był to bardzo intensywny czas dla mnie. Tworzenie testów końcowych oraz raportów miało dodatkowy wpływ na to. Zanim się zorientowałem, czerwiec minął i mamy już lipiec, czyli czas wakacji. Mam już luźniejszy grafik i więcej wolnego czasu. Dzisiaj mały przypominacz odnośnie nauki w wakacje. Polecam przeczytaj mój wpis z 2019 roku.

Czy istnieje idealna metoda nauki języka angielskiego?

Moutain

Cześć,

Z tej strony Marek. Dzisiaj zajmiemy się odpowiedzią na pytanie: “ Czy istnieje idealna metoda nauki języka angielskiego?”  Wiele osób poszukuje tej idealnej perfekcyjnej metody nauki i poświęca na to bardzo dużo czasu szukając tzw. “Świętego Graala” metody, która będzie dla nich perfekcyjna i dzięki której będą uczyć się języka angielskiego szybko i efektownie.

Wszystko albo nic, co wybierasz?

puzzle

Witaj po przerwie,

Dzisiaj opowiem Ci o bardzo szkodliwym nastawieniu: “wszystko albo nic”. Często można spotkać osoby z takim nastawieniem, które uczą się języka angielskiego i niestety bardzo sobie utrudniają naukę języków obcych. Ale o co dokładnie chodzi w tym nastawieniu? Tak w skrócie, to albo wszystko umiem albo nic. Jeśli umiem trochę albo nawet połowę materiału, to nadal jest to nic bo według tego sposobu myślenia, gdyż istnieją tylko dwie opcje: albo jest 100% albo 0%.

To już koniec nauki?

beach

Witaj,

Dzisiejszy wpis adresuje do wszystkich uczniów i studentów z okazji zbliżającego się zakończenia roku szkolnego i akademickiego. Jest to dla nich wyjątkowy dzień, kiedy to oficjalnie kończą naukę i zaczynają wakacje. Większość osób, które uczą się w trybie szkolnym odpoczywa od nauki języka angielskiego w wakacje. Odpoczynek jest ważny, ale czy koniec roku szkolnego oznacza całkowity koniec nauki języka angielskiego??

 

Jakie jest prawidłowe nastawienie do rozmowy po angielsku?

London

Dzień dobry,

Dzisiaj opowiem Ci o tym, w jaki sposób traktować rozmowę z tzw. native speakerami. Pamiętam jak zaczynałem swoją przygodę z językiem angielskim w czwartej klasie szkoły podstawowej. Byłem bardzo ciekaw jak to będzie uczyć się języka angielskiego. Traktowałem język angielski wyjątkowo.

Jak tam twoje noworoczne postanowienia?

Road

Witaj w Nowym Roku,

Pewnie się zastanawiasz dlaczego ten wpis ukazuje się dopiero teraz pod koniec stycznia. Jest to zabieg celowy. Większość blogerów na początku roku pisze o noworocznych postanowieniach oraz każdy robi noworoczne postanowienia, a ja właśnie mówię: “Sprawdzam!”. Dzisiaj właśnie pytam się Ciebie, jak tam twoje noworoczne postanowienia? Podejrzewam, że większości osób zapomniało już o tych postanowieniach, które składali na samym początku roku. Zastanówmy się właśnie dlaczego tak się dzieje.

Jak podsumujesz swoją naukę języka angielskiego w roku 2020?

christmas tree

Witaj Drogi Czytelniku,

Zbliżamy się do końca roku 2020. Jest to idealny czas na podsumowanie postępów w nauce języka angielskiego. Wiele osób pomija i unika robienia podsumowań swoich działań i nauki języka angielskiego. Robią to ponieważ boją się wziąć odpowiedzialność za swoje wyniki. Jednakże bez tego nie można iść do przodu.