Nowy rok, nowy blog?

boat

Witaj po dłuższej przerwie,

Jak się masz? Jak pewnie zauważyłeś, mamy już marzec a ostatni wpis był w grudniu 2022 roku. To pierwsza zmiana. Od teraz wpisy nie będą pojawiać się raz na miesiąc, a przynajmniej cztery razy na rok. Ten blog jest jak zeszyt, który ma już ponad 60 zapisanych kartek, pełnych różnych ponadczasowych wskazówek i porad.

Tagi

Jak rozpocząć nowy rok szkolny?

beach

Witaj po przerwie wakacyjnej,

Tak, to już za siedem dni oficjalnie zaczyna się nowy rok szkolny 2022/23. W całej Polsce w szkołach uczniowie będą świętować rozpoczęcie na apelu szkolnym z tej okazji. Ja z tej okazji chciałbym Ci przypomnieć mój wpis dotyczący powrotu do nauki po przerwie wakacyjnej. Wpis jest nadal aktualny i na czasie. Dzięki niemu będziesz wiedział jak rozpocząć nowy rok szkolny. Tak więc, zapraszam do lektury.

Jak podsumujesz ten rok?

fireworks

Witaj po przerwie,

Za oknem jest mroźno i śnieżno, a my zbliżamy się do końca roku 2021. Grudzień jest to miesiąc podsumowań. Szykujemy się na Nowy Rok, aby móc być gotowym na nowe wyzwania, które pojawią się. Niestety w praktyce, bardzo mało osób robi podsumowania roczne. Mam jednak nadzieję, że Ty zrobisz swoje.  W tym wpisie pomogę Ci podsumować ten rok twojej nauki języka angielskiego za pomocą pytań pomocniczych, ale najpierw parę słów dlaczego warto robić takie podsumowania. OK, zaczynamy!

 

Tagi

Czy jesteś gotowy na powrót do nauki?

car

Witaj,

Jak ten czas wakacyjny szybko pędzi do przodu. Już wkrótce wrzesień, co oznacza dla większości uczniów, studentów i dorosłych uczących się powrót do nauki. Mam nadzieję, że udało Ci się naładować baterie na nowy semestr nauki języka angielskiego. Tak jak co roku w tym miejscu pojawia się link do artykułu, który napisałem rok temu. Jest to spis najważniejszych wpisów, zawierających podstawowe wskazówki jak sprawić, aby ten powrót był w miarę szybki i efektywny.

Tagi

To już koniec nauki?

beach

Witaj,

Dzisiejszy wpis adresuje do wszystkich uczniów i studentów z okazji zbliżającego się zakończenia roku szkolnego i akademickiego. Jest to dla nich wyjątkowy dzień, kiedy to oficjalnie kończą naukę i zaczynają wakacje. Większość osób, które uczą się w trybie szkolnym odpoczywa od nauki języka angielskiego w wakacje. Odpoczynek jest ważny, ale czy koniec roku szkolnego oznacza całkowity koniec nauki języka angielskiego??

 

Jak podsumujesz swoją naukę języka angielskiego w roku 2020?

christmas tree

Witaj Drogi Czytelniku,

Zbliżamy się do końca roku 2020. Jest to idealny czas na podsumowanie postępów w nauce języka angielskiego. Wiele osób pomija i unika robienia podsumowań swoich działań i nauki języka angielskiego. Robią to ponieważ boją się wziąć odpowiedzialność za swoje wyniki. Jednakże bez tego nie można iść do przodu.

Jak znaleźć czas na naukę języka angielskiego?

office desk

Witaj,

Dzisiaj zajmiemy się dosyć popularną wymówką wśród uczących się języków obcych, a mianowicie brakiem czasu na systematyczną codzienną naukę języka angielskiego. Bardzo często ludzie korzystają z tej wymówki, aby usprawiedliwić swój brak organizacji czasu albo inne nieproduktywne czynności pożerające ich czas. Poniżej przedstawiam proste rozwiązanie, dzięki któremu uda Ci się znaleźć czas na język angielski w ciągu dnia, nawet jeśli jesteś naprawdę zapracowany.

 

Dlaczego uczysz się języka angielskiego?

A meeting

Jest to bardzo ważne pytanie, które powinniśmy sobie zadać na samym początku naszej nauki, jak również wracać do niego co pewien czas. Zadając sobie to pytanie na starcie możemy ustalić nasze cele krótko i długoterminowe, a wracając do niego po kilku tygodniach i miesiącach nauki, możemy modyfikować te cele na bieżąco.
 

O czym jest ten blog i dla kogo?

Creative mess

Witaj,
 
Z tej strony Marek,
Jestem nauczycielem języka angielskiego od ponad 17 lat. Język angielski to moja praca i pasja. W nauczaniu koncentruję się na nauce mówienia po angielsku oraz na efektywnej komunikacji w tym języku i właśnie o tym jest ten blog, czyli jak efektywnie komunikować się po angielsku.
 
Ten blog jest przeznaczony dla osób, które zaczynają swoją przygodę z językiem angielskich jak również   dla tych, które uczą się już od jakiegoś czasu, a dalej mają problemy z mówieniem i komunikacją w tym języku.
 

Tagi