Jakie wyrażenia czasowe są używane w czasie Past Simple?

bird

Witaj po dłuższej przerwie,

Dzisiaj poznasz typowe wyrażenia czasowe, które występują w czasie Past Simple. Dzięki znajomości tych określeń możesz poprawnie używać tego czasu gramatycznego w formie pisemnej i ustnej. Ludzie często uczą się reguł dotyczących czasów gramatycznych, a jednocześnie pomijają słowa kluczowe dla tego czasu, a później dziwią się, że mają problemy z zastosowaniem odpowiedniego  czasu gramatycznego w praktyce.

Jak używać czasów gramatycznych poprawnie w mowie?

hedgehog

Cześć,

Z tej strony Marek. Dzisiaj pokażę Ci jak nauczyć się zastosowania czasów gramatycznych podczas mówienia i nie tylko. Wiele osób ma z tym problem pomimo, że uczą się języka angielskiego wiele lat. Nauka czasów gramatycznych w większości przypadków polega na zapamiętaniu konstrukcji gramatycznej oraz reguły mówiącej, kiedy używamy danego czasu oraz wykonywaniu ćwiczeń gramatycznych w podręczniku do nauki języka angielskiego.

Jakie wyrażenia czasowe są używane w czasie Present Continuous?

home office

Witaj ponownie,

Dzisiaj poznasz typowe wyrażenia czasowe, które występują w czasie Present Continuous. Dzięki znajomości tych określeń możesz poprawnie używać tego czasu gramatycznego w formie pisemnej i ustnej. Ludzie często uczą się regułek dotyczących danego czasu, a jednocześnie pomijają słowa kluczowe dla tego czasu, a później dziwią się, że mają problemy z zastosowaniem danego czasu w praktyce.

Jakie wyrażenia czasowe są używane w czasie Present Simple?

office

Witaj,

Dzisiaj poznasz typowe wyrażenia czasowe, które występują w czasie Present Simple. Dzięki znajomości tych określeń możesz poprawnie używać tego czasu gramatycznego w formie pisemnej i ustnej. Ludzie często uczą się regułek dotyczących danego czasu, a jednocześnie pomijają słowa kluczowe dla tego czasu, a później dziwią się, że mają problemy z zastosowaniem danego czasu w praktyce.

Tagi

Jak używać czasu Present Perfect w praktyce?

window

Witaj,

W ostatnim wpisie poznałeś 15 wyrażeń występujących w  czasie Present Perfect. Dzięki nim wiesz, kiedy używać tego czasu gramatycznego. Dzisiaj pokażę Ci dokładnie jak zacząć używać czasu Present Perfect w swoich wypowiedziach na codzień. Zaczniemy od najpopularnieszych określeń w tym czasie, których często używamy w ciągu dnia. Poniżej znajdziesz cztery proste ćwiczenia, które pomogą Ci w używaniu Present Perfect podczas rozmów po angielsku z innymi osobami.

 

Jakie wyrażenia czasowe są używane w czasie Present Perfect?

keys

Witaj po przerwie,

Dzisiaj poznasz typowe wyrażenia czasowe, które występują w czasie Present Perfect. Dzięki znajomości tych określeń będziesz mógł poprawnie używać tego czasu gramatycznego w formie pisemnej i ustnej. Ludzie często uczą się regułek dotyczących danego czasu, a jednocześnie pomijają słowa kluczowe dla tego czasu, a później dziwią się, że mają problemy z zastosowaniem danego czasu w praktyce. Poniżej przedstawiam najbardziej charakterystyczne określenia czasowe dla czasu Present Perfect wraz z moimi własnymi zdaniami.

Tagi

Jak nie mylić czasów gramatycznych podczas mówienia?

christmas tree

Witaj po przerwie świątecznej,

Dzisiaj zaprezentuję Ci proste i efektywne ćwiczenie, które pozwoli Ci nauczyć się różnic pomiędzy czasami gramatycznymi jak również kiedy ich używać w odpowiedniej chwili. Studenci języka angielskiego często mylą czasy np. Present Simple i Present Continuous. Dla przykładu używają czasu Present Simple w sytuacji, gdzie powinni użyć Present Continuous i na odwrót.

Ile czasów musisz znać tak naprawdę?

Clock

Jest to moje ulubione pytanie, które zadaję moim nowymi uczniom. Za każdym razem kiedy je zadaję, otrzymuję różne odpowiedzi. Często również dopytuję ich ile czasów gramatycznych znają i ile czasów gramatycznych jest w ogóle w języku angielskim. Począwszy od szkoły podstawowej aż do końca szkoły średniej poznajemy łącznie 16 czasów gramatycznych wliczając w to okresy warunkowe.  Ta liczba robi wrażenie szczególnie na ludziach zaczynających naukę języka angielskiego.