Jak szybko rozpoznać czy dane słowo jest dla ciebie użyteczne?

pumpkins

Dzień dobry,

Dzisiaj zajmiemy się nauką słówek oraz kwestią selekcji odpowiedniego słownictwa. Podczas nauki języka angielskiego często uczymy się dużej ilości słów, które nie przydadzą się nam podczas rozmowy w języku angielskim. Są to tzw. słowa pasywne, które zwiększają nasze rozumienie tekstów pisanych przeważnie. Niestety nie mają dużego wpływu na polepszenie naszych zdolności mówienia po angielsku. Słowami, które faktycznie pomagają nam w rozwijaniu naszej znajomości języka angielskiego mówionego są słowa aktywne.   

Jak utrzymać motywację do nauki angielskiego na wysokim poziomie?

car

Witam ponownie,

Dzisiaj powtórzę to, o czym już wcześniej pisałem. Ten wpis jest rodzajem takiego przypominacza który przypomina o tym, że za każdym razem kiedy zaczynasz nową rzecz w przypadku nauki języka angielskiego, będzie to moment kiedy zaczynasz uczyć się angielskiego albo kiedy wracasz do nauki po dłuższej przerwie wygłodzony i chcesz szybko osiągnąć efekty. No właśnie jak to wygląda?

Jak można wykorzystać Wikipedię w nauce języka angielskiego?

flower

Witaj,

Dzisiaj pokażę Ci jak możesz wykorzystać popularny serwis internetowy Wikipedia ucząc się języka angielskiego. Wiele osób początkujących ma problem ze znalezieniem ciekawych a zarazem prostych tekstów, które mogą przeczytać ze zrozumieniem po angielsku. Z pomocą przychodzi im wspomniana wyżej Wikipedia. Jest to encyklopedia tworzona przez internautów dla internautów. Większość ludzi zna wersję anglojęzyczną dostępną pod adresem:

Jak uczyć się słów angielskich przy pomocy fiszek?

turtle

Witaj po przerwie w Nowym Roku, 

Dzisiaj zajmiemy się efektywnym uczeniem się słownictwa przy pomocy fiszek, czyli małych karteczek z zapisanymi angielskimi słówkami i ich polskimi tłumaczeniami na drugiej stronie. Większość ludzi uczy się słówek przeważnie tworząc listy słów w swoich zeszytach, a potem czyta je od góry do dołu.

Jak nauczyć się poprawnej kolejności miesięcy po angielsku?

autumn

Witaj,

Dzisiaj zajmujemy się nauką właściwej kolejności miesięcy po angielsku przy pomocy akronimów. Większość osób nie ma problemów z zapamiętaniem kolejności miesięcy od stycznia do sierpnia, a najtrudniej im jest zapamiętać drugą część roku, czyli miesiące wrzesień październik listopad grudzień. Te miesiące często mylą kolejność. Dzisiaj pokażę ci bardzo prosty sposób jak przy pomocy  akronimów zapamiętać raz na zawsze właściwą kolejność miesięcy po angielsku.

 

Jak spędzić letni wakacyjny wieczór?

big ben

Witaj,

Już za nami połowa wakacji. Pogoda fantastyczna, aż w nocy nie chce się spać:) Co zrobić w ten czas? Jak to co? Najlepiej obejrzeć jakiś ciekawy i zabawny serial po angielsku. Tak jak pisałem wcześniej tutaj, seriale są bardzo dobre do nauki języka angielskiego. Niestety często jest tak, że początkujący adepci języka angielskiego mają problemy ze zrozumieniem większości popularnych seriali anglojęzycznych. Mam dla nich coś w sam raz.

Jak wykorzystać serwisy informacyjne w nauce języka angielskiego?

birds

Hej,

Dzisiaj na tapetę idą serwisy informacyjne. Każdego dnia ludzie oglądają, czytają i słuchają wiadomości krajowych z Polski po polsku. Robią to systematycznie. Jeśli lubisz oglądać i czytać różne serwisy informacyjne, to równie dobrze możesz robić to w języku, którego chcesz się nauczyć. Dzisiaj pokażę Ci jak możesz śledzić wiadomości krajowe po angielsku. Poniżej zamieszczam linki do 5 popularnych serwisów anglojęzycznych zawierających wiadomości z Polski.

Jak efektywnie powtarzać angielskie słówka i zwroty?

mobile phone

Witaj,
Dzisiaj opowiem Ci jak efektywnie powtarzać angielskie słówka i zwroty, których już wcześniej poznałeś. Wiele osób nie lubi powtarzać tego, co nauczyli się na ostatniej lekcji albo wręcz w ogóle nie powtarzają. Jeśli już powtarzają dane słownictwo, to robią to w wersji podstawowej np. znowu czytają dane wyrazy i zwroty, i na tym kończy się całe powtarzanie danego materiału językowego.

Jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach komunikacyjnych?

People

Witam po przerwie,

Dzisiaj opowiem Ci o trzech bardzo podstawowych pytaniach/wyrażeniach, które pomogą Ci poradzić sobie w typowych trudnych sytuacjach komunikacyjnych. Są to podstawy. Wiele osób uczących się języka angielskiego nie używa tych zwrotów w swoich wypowiedziach albo jeśli już używają ich, to robią to bardzo rzadko.

Jak wykorzystać notatnik w poszerzaniu słownictwa w języku angielskim?

notepad

Witaj,

Dzisiaj pokażę Ci, jak wykorzystać notatnik w nauce nowych słówek w języku angielskim. Zwykle bierzemy słówka do nauki z podręcznika, z którego uczymy się np. na kursie językowym. Ten podręcznik jest dla nas źródłem nowych słówek. Jednakże po zakończeniu kursu nadal mamy problem z użyciem tych słówek w praktyce. Wynika to z faktu, iż słowa, których się uczyliśmy dotyczyły tematów podręcznikowych, czyli zwykle tematów bardzo ogólnych.