Jaka pora dnia jest najlepsza do nauki języka angielskiego?

sunset

Witaj po przerwie,

Dzisiaj spróbujemy sobie odpowiedzieć na następujące pytanie:”Kiedy uczyć się języków obcych najlepiej?” Większość osób nawet nie zadaje sobie tego pytania, tylko uczy się zawsze o różnej porze tak losowo, a później dziwią się, że mają słabe wyniki albo często zapominają nauce. Jest to mały, ale zarazem bardzo ważny element całego planu nauki. Najpierw zacznijmy od korzyści płynących z trzymania się regularnej pory dnia podczas nauki języków obcych.

OK, Zaczynamy! 🙂

 

Jak spędzasz wakacje?

sun

Witaj,

Mamy już sierpień, czyli coraz bliżej już końca szkolnych wakacji. Moje tytułowe pytanie brzmi: "Jak spędzasz te wakacje? Czy totalnie zapomniałeś o języku angielskim? Podejrzewam, że w zdecydowanej większości tak jest. Niestety dużo osób nadal tkwi w szkolnej mentalności, czyli uczą się jak jest kurs językowy, a podczas wakacyjnej przerwy robią sobie dwu albo trzy-miesięczną przerwę.

 

Jak minął Ci ten rok?

fireworks

Witaj po przerwie świątecznej,

Zbliżamy się do końca tego roku. Jest to bardzo dobry czas na podsumowanie swojej nauki w 2022 roku. Wiele ludzi za bardzo koncentruje się na noworocznych postanowieniach, a totalnie pomija roczne podsumowania. Głównym powodem jest pewnie niechęć przed przyznaniem się, że np. nie udało im się zrealizować wcześniejszych postanowień i tak będą kręcić się w kółko bez końca.

Jak szybko rozpoznać czy dane słowo jest dla ciebie użyteczne?

pumpkins

Dzień dobry,

Dzisiaj zajmiemy się nauką słówek oraz kwestią selekcji odpowiedniego słownictwa. Podczas nauki języka angielskiego często uczymy się dużej ilości słów, które nie przydadzą się nam podczas rozmowy w języku angielskim. Są to tzw. słowa pasywne, które zwiększają nasze rozumienie tekstów pisanych przeważnie. Niestety nie mają dużego wpływu na polepszenie naszych zdolności mówienia po angielsku. Słowami, które faktycznie pomagają nam w rozwijaniu naszej znajomości języka angielskiego mówionego są słowa aktywne.   

Jak utrzymać motywację do nauki angielskiego na wysokim poziomie?

car

Witam ponownie,

Dzisiaj powtórzę to, o czym już wcześniej pisałem. Ten wpis jest rodzajem takiego przypominacza który przypomina o tym, że za każdym razem kiedy zaczynasz nową rzecz w przypadku nauki języka angielskiego, będzie to moment kiedy zaczynasz uczyć się angielskiego albo kiedy wracasz do nauki po dłuższej przerwie wygłodzony i chcesz szybko osiągnąć efekty. No właśnie jak to wygląda?