fireworks

Witaj po przerwie świątecznej,

Zbliżamy się do końca tego roku. Jest to bardzo dobry czas na podsumowanie swojej nauki w 2022 roku. Wiele ludzi za bardzo koncentruje się na noworocznych postanowieniach, a totalnie pomija roczne podsumowania. Głównym powodem jest pewnie niechęć przed przyznaniem się, że np. nie udało im się zrealizować wcześniejszych postanowień i tak będą kręcić się w kółko bez końca.

W Nowym Roku znowu postawią sobie nowe cele, których i tak nie zrealizują w większości przypadków. W tym wpisie pokażę Ci jak zrobić proste podsumowanie, które pozwoli Ci wyciągnąć wnioski i w przyszłości osiągnąć swoje stare i nowe cele. OK, zaczynamy.

Podsumowanie nauki powinno być proste i przejrzyste. Powinno obejmować następujące elementy językowe:

1. Komunikacja ustna (Mówienie, Słuchanie)

2. Komunikacje pisemna (Pisanie, Czytanie)

3. Gramatyka (Pisemna i ustna)

Do każdego z trzech powyższych punktów dodajemy następujące pytania:

"Co udało mi się zrobić?"

"Czego nie udało mi się zrealizować i dlaczego?'

"Co mi sprawiało problem i dlaczego?

Następnie odpowiadamy na w/w pytania w każdym z 3 punktów i odpowiedzi zapisujemy w odpowiednim miejscu. Dodatkowo możesz dodać na końcu miejsce na wnioski i refleksje. Całość powinna zająć Ci może z 20 minut.Pamiętaj, aby wrócić do tego podsumowanie na koniec następnego roku. Pomoże Ci to śledzić swój długoterminowy postęp w nauce języka angielskiego. To tyle na dzisiaj. Szczęśliwego Nowego Roku! :)

Pozdrawiam,

Marek