pumpkins

Dzień dobry,

Dzisiaj zajmiemy się nauką słówek oraz kwestią selekcji odpowiedniego słownictwa. Podczas nauki języka angielskiego często uczymy się dużej ilości słów, które nie przydadzą się nam podczas rozmowy w języku angielskim. Są to tzw. słowa pasywne, które zwiększają nasze rozumienie tekstów pisanych przeważnie. Niestety nie mają dużego wpływu na polepszenie naszych zdolności mówienia po angielsku. Słowami, które faktycznie pomagają nam w rozwijaniu naszej znajomości języka angielskiego mówionego są słowa aktywne.   

Pojawia się tu pytanie: “ Czy istnieje prosty sposób na rozpoznanie tych pasywnych oraz aktywnych wyrazów, które pomogą nam w rozwijaniu naszych konwersacji?”

Tak, jest prosty sposób na szybkie stwierdzenie czy dane słowo jest dla nas aktywne czy pasywne. Jeśli w ciągu max. 1 minuty nie możesz ułożyć przykładu z danym słowem, to nie jest to słowo pożyteczne dla Ciebie. Jest to słowo pasywne. Natomiast jeśli nie masz problemu w tym czasie z ułożeniem przykładu o sobie z tym nowym słowem, to właśnie znalazłeś słowo aktywne, które będziesz często używać w swoich przyszłych rozmowach po angielsku.

Jak widzisz jest to bardzo prosty sposób. Czas Ci pomaga w selekcji. Nie warto poświęcać na tworzenie i wymyślanie  sztucznych i wymuszonych przykładów z słowami pasywnymi, ponieważ jeśli już pojawi się okazja na wykorzystanie ich w rozmowie po angielsku, będzie to bardzo rzadko. Lepiej, abyś skoncentrował się na tworzeniu możliwie jak największej ilości prawdziwych zdań o sobie z wykorzystaniem słów aktywnych. Dużo szybciej zobaczysz efekty w postaci większej płynności mówienia oraz wysławiania się po angielsku.

To tyle na dzisiaj.

Pozdrawiam,

Marek