Jakie wyrażenia czasowe są używane w czasie Past Simple?

bird

Witaj po dłuższej przerwie,

Dzisiaj poznasz typowe wyrażenia czasowe, które występują w czasie Past Simple. Dzięki znajomości tych określeń możesz poprawnie używać tego czasu gramatycznego w formie pisemnej i ustnej. Ludzie często uczą się reguł dotyczących czasów gramatycznych, a jednocześnie pomijają słowa kluczowe dla tego czasu, a później dziwią się, że mają problemy z zastosowaniem odpowiedniego  czasu gramatycznego w praktyce.

Czy istnieje idealna metoda nauki języka angielskiego?

Moutain

Cześć,

Z tej strony Marek. Dzisiaj zajmiemy się odpowiedzią na pytanie: “ Czy istnieje idealna metoda nauki języka angielskiego?”  Wiele osób poszukuje tej idealnej perfekcyjnej metody nauki i poświęca na to bardzo dużo czasu szukając tzw. “Świętego Graala” metody, która będzie dla nich perfekcyjna i dzięki której będą uczyć się języka angielskiego szybko i efektownie.

Jak używać czasów gramatycznych poprawnie w mowie?

hedgehog

Cześć,

Z tej strony Marek. Dzisiaj pokażę Ci jak nauczyć się zastosowania czasów gramatycznych podczas mówienia i nie tylko. Wiele osób ma z tym problem pomimo, że uczą się języka angielskiego wiele lat. Nauka czasów gramatycznych w większości przypadków polega na zapamiętaniu konstrukcji gramatycznej oraz reguły mówiącej, kiedy używamy danego czasu oraz wykonywaniu ćwiczeń gramatycznych w podręczniku do nauki języka angielskiego.

Czy musisz wyjeżdżać za granicę, aby rozmawiać po angielsku z obcokrajowcami?

city

Witaj po przerwie,

Dzisiaj odpowiemy sobie na pytanie:”Czy musisz koniecznie wyjeżdżać za granicę, aby prowadzić konwersacje po angielsku z obcokrajowcami. Lato powoli się zbliża, a tym samym czas wyjazdów zagranicznych. Wiele osób ma przekonanie, że tylko za granicą mogą nauczyć się mówić po angielsku. Kiedy tam już pojadą, to będą musieli używać tego języka cały czas i na pewno nauczą się mówić płynnie w języku Szekspira. Nie jest to do końca prawda.

Tagi

Dlaczego warto zadawać pytania w rozmowie po angielsku?

question

Witaj,

Dzisiaj zajmiemy się odpowiedzią na pytanie:”Dlaczego warto zadawać pytania w rozmowie po angielsku?” Wiele osób uczących się języka angielskiego jest przekonanych, że łatwiej jest odpowiadać na pytania niż je zadawać. Boją się zadawać pytania bo zostaną negatywnie odebrani przez drugiego rozmówcę np. jako osobę zbyt ciekawską, wścibską.

Tagi

Jakie jest prawidłowe nastawienie do rozmowy po angielsku?

London

Dzień dobry,

Dzisiaj opowiem Ci o tym, w jaki sposób traktować rozmowę z tzw. native speakerami. Pamiętam jak zaczynałem swoją przygodę z językiem angielskim w czwartej klasie szkoły podstawowej. Byłem bardzo ciekaw jak to będzie uczyć się języka angielskiego. Traktowałem język angielski wyjątkowo.

Jakie wyrażenia czasowe są używane w czasie Present Continuous?

home office

Witaj ponownie,

Dzisiaj poznasz typowe wyrażenia czasowe, które występują w czasie Present Continuous. Dzięki znajomości tych określeń możesz poprawnie używać tego czasu gramatycznego w formie pisemnej i ustnej. Ludzie często uczą się regułek dotyczących danego czasu, a jednocześnie pomijają słowa kluczowe dla tego czasu, a później dziwią się, że mają problemy z zastosowaniem danego czasu w praktyce.

Dokąd tak pędzisz?

horse

Cześć,

Dzisiaj zajmiemy się odpowiedzią na pytanie tytułowe tego wpisu, czyli: “Dokąd tak pędzisz?” Niektóre osoby uczące się języka angielskiego bardzo pragną mówić po angielsku szybko. Uważają, że jeśli nie mówią szybko po angielsku to ich angielski nie jest płynny. Najprawdopodobniej główną przyczyną tego, że tak myślą jest fakt, iż porównują siebie od samego początku swojej nauki z native speakerami,

Tagi

Czy musisz znac odpowiedzi na kazde pytanie po angielsku?

Summer car

Dzień dobry,

Witaj w ten gorący wakacyjny dzień. Dzisiaj opowiem Ci o dosyć ciekawym zjawisku, które często zauważam wśród uczących się języka angielskiego. Mianowicie,  wiele osób studiujących ten język obcy, uważa, że muszą znać odpowiedź na każde pytanie po angielsku. Nie raz widziałem sytuację, kiedy osoba, która nie znała odpowiedzi na dane pytanie po polsku próbowała odpowiedzieć na nie po angielsku tylko dlatego, że dostała to samo pytanie w wersji angielskiej. Warto tutaj zadać sobie pytanie: “ Skąd bierze się takie zjawisko?”

Tagi