Czas już odpocząć od nauki języka angielskiego?

beach

Witaj po dłuższej przerwie,

Tak, wiem. Miałem opublikować jeden wpis w czerwcu, ale był to bardzo intensywny czas dla mnie. Tworzenie testów końcowych oraz raportów miało dodatkowy wpływ na to. Zanim się zorientowałem, czerwiec minął i mamy już lipiec, czyli czas wakacji. Mam już luźniejszy grafik i więcej wolnego czasu. Dzisiaj mały przypominacz odnośnie nauki w wakacje. Polecam przeczytaj mój wpis z 2019 roku.

Wszystko albo nic, co wybierasz?

puzzle

Witaj po przerwie,

Dzisiaj opowiem Ci o bardzo szkodliwym nastawieniu: “wszystko albo nic”. Często można spotkać osoby z takim nastawieniem, które uczą się języka angielskiego i niestety bardzo sobie utrudniają naukę języków obcych. Ale o co dokładnie chodzi w tym nastawieniu? Tak w skrócie, to albo wszystko umiem albo nic. Jeśli umiem trochę albo nawet połowę materiału, to nadal jest to nic bo według tego sposobu myślenia, gdyż istnieją tylko dwie opcje: albo jest 100% albo 0%.

Jakie jest prawidłowe nastawienie do rozmowy po angielsku?

London

Dzień dobry,

Dzisiaj opowiem Ci o tym, w jaki sposób traktować rozmowę z tzw. native speakerami. Pamiętam jak zaczynałem swoją przygodę z językiem angielskim w czwartej klasie szkoły podstawowej. Byłem bardzo ciekaw jak to będzie uczyć się języka angielskiego. Traktowałem język angielski wyjątkowo.

Czy warto uczyć się języka angielskiego w wakacje?

palms

Witaj,

Dzisiaj zajmiemy się bardzo ważnym tematem jakim jest nauka języka angielskiego w wakacje. Na co dzień w trybie szkolnym uczymy się od początku września do końca czerwca, a później jest przerwa dwu albo trzy miesięczna w zależności, czy to jest szkoła lub studia. Dużo osób po zakończeniu swojej edukacji wraca do nauki języka angielskiego i stosuje ten sam schemat, który stosowali podczas nauki w szkole, czyli 10 miesięcy nauki i 2 miesiące przerwy. Wracają i oczekują innych lepszych efektów.

Jak przełamać się i zacząć mówić po angielsku?

Sunset

Witaj,

W ostatnim artykule mówiliśmy o blokadach, które powstrzymują nas przed mówieniem po angielsku. Od dzisiaj będziemy zajmować się usuwaniem tych blokad. W każdym artykule będę pokazywać sposób jak usunąć daną blokadę. Dzsiaj zajmiemy się największą blokadą, która sprawia największe trudności wielu osobom uczącym się języka angielskiego. OK, zaczynamy.

BLOKADA NR 1

Złe nastawienie do mówienia w języku angielskim

Co Cię blokuje przed mówieniem po angielsku?

Attitude

Witaj,

W pierwszym artykule odpowiadaliśmy na pytanie: “Dlaczego uczysz się języka angielskiego?” i “Jaką umiejętność językową chciałbyś rozwinąć bardziej?”. Większość uczniów odpowiada na to pytanie, że mówienie. Wynika to z faktu, że od początku edukacji w szkole publicznej i później na studiach ludzie przeważnie uczą się gramatyki, słówek i rozwiązują testy pisemnie, a później okazuje się, że nie potrafią mówić albo boją się odezwać po angielsku.

Dlaczego uczysz się języka angielskiego?

A meeting

Jest to bardzo ważne pytanie, które powinniśmy sobie zadać na samym początku naszej nauki, jak również wracać do niego co pewien czas. Zadając sobie to pytanie na starcie możemy ustalić nasze cele krótko i długoterminowe, a wracając do niego po kilku tygodniach i miesiącach nauki, możemy modyfikować te cele na bieżąco.