city

Witaj po przerwie,

Dzisiaj odpowiemy sobie na pytanie:”Czy musisz koniecznie wyjeżdżać za granicę, aby prowadzić konwersacje po angielsku z obcokrajowcami. Lato powoli się zbliża, a tym samym czas wyjazdów zagranicznych. Wiele osób ma przekonanie, że tylko za granicą mogą nauczyć się mówić po angielsku. Kiedy tam już pojadą, to będą musieli używać tego języka cały czas i na pewno nauczą się mówić płynnie w języku Szekspira. Nie jest to do końca prawda.

Znam wiele takich przypadków, gdzie osoby, które wyjeżdżają za granicę potrafią spędzić dwa albo i więcej lat bez używania języka angielskiego. Powodów jest kilka. Obojętnie gdzie pojedziesz, tam zawsze znajdą się polacy, którzy będą mówić po polsku i pomogą Ci w tłumaczeniach oraz w załatwianiu codziennych spraw. W ten sposób nigdy nie nauczysz się języka angielskiego za granicą. Zawsze będziesz polegać na innych.

Tak naprawdę, nieważne jest, gdzie jesteś czy za granicą czy w kraju. Najważniejsze jest szukanie okazji do używania języka obcego i nie trzeba wyjeżdżać za granicę, aby rozmawiać po angielsku z obcokrajowcami. Można to bardzo dobrze zrobić w Polsce.  Poniżej zdradzę Ci jeden bardzo efektowny sposób.

Zamiast wyjeżdżać np. do Londynu, możesz pojechać do dużego miasta turystycznego takiego jak Kraków, Wrocław albo Gdańsk. Są to miejsca, które przyciągają bardzo dużo turystów z zagranicy, a w szczególności Kraków, który przyciąga bardzo dużo obcokrajowców w tym Anglików. Wystarczy spędzić ten czas wyjazdowy w jednym z hosteli w danym mieście turystycznym, gdzie będziesz miał doskonałą okazję do rozmowy z obcokrajowcami, którzy codziennie przyjeżdżają do Polski z różnych krajów. Hostele oferują tanie noclegi, a przy okazji możesz prowadzić konwersacje nie tylko po angielsku, ale po hiszpańsku jak również niemiecku.  Jest to bardzo fajny i tani sposób na ćwiczenie języka angielskiego w kontaktach z obcokrajowcami w codziennych sytuacjach. Możesz poznać dużo fajnych ludzi, którzy kochają podróże i lubią o nich opowiadać.

Podsumowując, nieważne jest gdzie jesteś. Najważniejsze jest to czy szukasz tego kontaktu z językiem angielskim mówionym czy go unikasz bo możesz być za granicą i spędzić tam wiele lat, a i tak nie będziesz musiał używać tego języka, będąc otoczony przez innych rodaków. Równie dobrze możesz nawiązać dużo ciekawych konwersacji i znajomości w języku angielskim spędzając ten czas w jednym z hosteli w dużym mieście turystycznym w Polsce. To tyle na dzisiaj.

Pozdrawiam,

Marek

Tagi