autumn

Witaj,

Dzisiaj zajmujemy się nauką właściwej kolejności miesięcy po angielsku przy pomocy akronimów. Większość osób nie ma problemów z zapamiętaniem kolejności miesięcy od stycznia do sierpnia, a najtrudniej im jest zapamiętać drugą część roku, czyli miesiące wrzesień październik listopad grudzień. Te miesiące często mylą kolejność. Dzisiaj pokażę ci bardzo prosty sposób jak przy pomocy  akronimów zapamiętać raz na zawsze właściwą kolejność miesięcy po angielsku.

 

Akronimy zwane potocznie skrótowcami są to słowo utworzone przez skrócenie wyrażenia składającego się z dwóch lub więcej słów np. BBC jest to skrót od British Broadcasting Corporation. OK, zaczynamy :)

Na początku potrzebne nam są wszystkie miesiące. Tak jak pisałem wcześniej większość osób nie ma problemów z zapamiętaniem pierwszych ośmiu miesięcy.

January 

february 

March 

April

May 

June 

July

August 

September 

October 

November 

December

Problem pojawia się z pozostałymi miesiącami. Przyjrzyj się dokładnie miesiącom począwszy od

September

October 

November 

December

Spójrz na pierwsze litery od których zaczynają się nazwy miesięcy. jeśli weźmiemy te pierwsze litery tych wszystkich miesięcy otrzymamy akronim SOND i wystarczy dodać literkę A, która będzie nam pomagać i wtedy otrzymamy Cały wyraz SONDA pamiętając o tym wyrazie wiedząc że każda z tych liter to kolejny miesiąc pamiętasz bez problemów właściwą kolejność miesięcy po angielsku September October November December już nigdy nie będą ci się mylić tak jak wcześniej to miało miejsce wcześniej. To tyle na dzisiaj.

Pozdrawiam,

Marek