Road

Witaj w Nowym Roku,

Pewnie się zastanawiasz dlaczego ten wpis ukazuje się dopiero teraz pod koniec stycznia. Jest to zabieg celowy. Większość blogerów na początku roku pisze o noworocznych postanowieniach oraz każdy robi noworoczne postanowienia, a ja właśnie mówię: “Sprawdzam!”. Dzisiaj właśnie pytam się Ciebie, jak tam twoje noworoczne postanowienia? Podejrzewam, że większości osób zapomniało już o tych postanowieniach, które składali na samym początku roku. Zastanówmy się właśnie dlaczego tak się dzieje.

Po pierwsze, większość tych postanowień jest to takie tak zwane gadanie, czyli tak sobie mówimy bez przekonania, a nóż może coś z tego będzie albo były to postanowienia dla świętego spokoju bo każdy nas się pyta jak tam twoje postanowienia. Więc dla świętego spokoju mówimy, że na przykład, będziemy uczyć się więcej niż rok wcześniej albo rzucimy palenie i tak dalej. I co? i już jesteśmy zadowoleni ponieważ powiedzieliśmy noworoczne postanowienia. Postanowiliśmy coś zrobić i to już tyle. Takie postanowienia, póki nie zostaną zapisane na kartce papieru, tak naprawdę ich nie ma i tak samo jest z każdą inną rzeczą, postanowieniem, czy to jest na noworoczne, czy to  w ciągu roku sobie coś postanowisz. Dopóki tego nie napiszesz, dopóty to nie ma szansy powodzenia i realizacji w życiu.

Dlaczego to takie jest ważne, aby zapisywać te postanowienia przemyślenia? W życiu jest dużo różnych sytuacji oraz zawirowań, które  sprawią, że szybko możesz zapomnieć o tych swoich noworocznych postanowieniach, a w rezultacie, wrócić do swoich starych nawyków, do swojego codziennego życia. Ludzie szukają komfortu po prostu. Więc często jest tak, że zmiany wiążą się z poczuciem dyskomfortu. Z natury dążymy do komfortu. Dlatego też zapominamy, bronimy się przed tymi nowymi postanowieniami i zmianami w naszym życiu. Mimo, że dobrze wiemy, że te zmiany sprawią nam dużo radości i poprawią nasze życie. Niestety nasz umysł sabotuje nasze działania.

OK, najpierw zapisujemy te postanowienia, aby mieć je zawsze na kartce przed oczami, a druga sprawa to czy naprawdę trzeba czekać do początku nowego roku, aby złożyć sobie takie postanowienie, czy ustalić sobie jakieś cele. Nowy rok to jest po prostu zwykły dzień i tak przypisujemy do niego jakieś wyjątkowe znaczenie, a tak naprawdę takie postanowienie i cele możemy sobie składać każdego dnia, obojętnie czy to jest nowy rok, czy to jest koniec roku. Najważniejsze jest to, żeby je sobie składać i zawsze  zapisywać na kartce papieru oraz później dążyć do ich realizacji. Oczywiście musisz pamiętać również o tym, żeby te twoje postanowienia noworoczne nie były oderwane mocno od rzeczywistości oraz były to rzeczy możliwe stopniowo do zrealizowania w ciągu roku, czy nawet szybciej niż w ciągu roku, czyli w ciągu kilku miesięcy. Więc to tyle na dzisiaj. Myślę, że po przeczytaniu znów siądziesz ponownie  przy kartce papieru i jeszcze raz przypomnieć sobie swoje postanowienia oraz zapiszesz je i tym razem już nie zapomnisz o nich oraz będziesz do nich dążyć w ciągu tego roku jak również  następnych lat. Do następnego!

Pozdrawiam,

Marek