beach

Witaj,

Dzisiejszy wpis adresuje do wszystkich uczniów i studentów z okazji zbliżającego się zakończenia roku szkolnego i akademickiego. Jest to dla nich wyjątkowy dzień, kiedy to oficjalnie kończą naukę i zaczynają wakacje. Większość osób, które uczą się w trybie szkolnym odpoczywa od nauki języka angielskiego w wakacje. Odpoczynek jest ważny, ale czy koniec roku szkolnego oznacza całkowity koniec nauki języka angielskiego??

 

W większości przypadków niestety tak to wygląda. Ponieważ większość osób kojarzy naukę języka angielskiego z tym jak taka nauka wygląda w szkolnej ławce, a więc siedzenie przy książce, wkuwanie dużej ilości słówek oraz uczenie się czasów gramatycznych. Tak dla takiej nauki w ten sposób, wakacje powinny być czasem odpoczynku. Ale nauka języka angielskiego może wyglądać zupełnie inaczej. Może to być oglądanie swojego ulubionego serialu w wersji oryginalnej po angielsku z napisami angielskimi albo bez. Czy kiedy kończysz rok szkolny to i tak samo kończysz oglądanie swoich ulubionych seriali?? Nie, oglądasz je nie patrząc się na innych. Jest to jedna z twoich ulubionych czynności, do których nikt nie musi Ciebie gonić.

Każdy może znaleźć swój ulubiony sposób nauki języka angielskiego. Wystarczy tylko próbować i testować różne kanały, programy, aplikacje, seriale, fora internetowe itp. aż znajdziemy coś co nam się podoba. W wakacje masz dużo czasu na szukanie i testowanie. Na pewno znajdziesz coś ciekawego, inspirującego. Jeśli nie wiesz od czego zacząć, to na moim blogu znajdziesz dużo wskazówek, które Ci pomogą znaleźć takie materiały w internecie. Naprawdę warto przełączyć się z tego trybu szkolnego w tzw. tryb “przyjemne z pożytecznym”. To tyle na dzisiaj.

 

Pozdrawiam i życzę Ci udanych oraz ciekawie spędzonych wakacji.

Marek