snow

Witaj,

Nowy rok już tuż tuż. Dzisiaj opowiem Ci, w jaki sposób znajomość języka decyduje o twoim sukcesie w życiu. Wiele osób uczy się języka angielskiego bo tak trzeba. Zdają sobie sprawę z tego, że angielski jest bardzo ważnym elementem, który decyduje o ich przyszłym sukcesie w życiu. Jednakże nie zdają sobie z tego sprawy w pełni.

Po prostu uczą się tego języka i często bywa tak, że bez tej pełnej świadomości przerywają naukę, a gdyby wiedzieli dlaczego znajomość języka angielskiego decyduje o sukcesie, na pewno by nie przerwali nauki. Tak jak mówiłem wcześniej w tym wpisie powiem Ci dokładnie, co sprawia, że angielski jest tak kluczowy w odniesieniu sukcesu, zaczynamy :)

Po pierwsze,  jeśli znasz angielski to zawsze jesteś pierwszy. Co to znaczy? To znaczy, że zawsze masz dostęp do najnowszych materiałów, dzięki internetowi i znajomości języka angielskiego. Przeważnie jest tak, że nowe technologie, rzeczy, wszelkie nowości ze świata najpierw pojawiają się na stronach anglojęzycznych. Dopiero później, nawet po paru miesiącach, albo nawet i po znacznie dłuższym czasie pojawiają się polskie tłumaczenia tych stron. Więc jak widzisz znając angielski, jesteś pierwszy w kolejce po sukces. Będąc pierwszym masz przewagę nad tymi, którzy znajdą te artykuły przetłumaczone na język ojczysty dopiero później. Oczywiście będą one przetłumaczone wszystkie te pomysły możesz wykorzystać wcześniej. Zobacz dzięki czemu masz większe szanse na sukces biznesowy i finansowy. 

Po drugie, znając język angielski jesteś otwarty na cały świat, czyli masz dostęp do praktycznie wszystkich materiałów na całym świecie. Oczywiście istnieją kraje, w których angielski nie jest aż tak popularny, ale zawsze znajdzie się przynajmniej jedna osoba, która będzie pisała po angielsku w danym kraju. Tak więc masz dostęp do, powiedzmy sobie, 95% zasobów informacyjnych z całego świata, jeśli nie więcej. 

Podsumowując, jak widzisz znajomość języka angielskiego ma bardzo duży wpływ na twój przyszły sukces życiowy. Jesteś pierwszy przed twoją konkurencją oraz masz praktycznie nieograniczony dostęp do wiedzy i materiałów anglojęzycznych. A wiadomo, ten kto ma dostęp pierwszy do informacji ten ma większe szanse na sukces. Mam nadzieję, że właściwie  wykorzystasz tą informację i dzięki niej będziesz miał bardzo wysoką motywację do nauki oraz nie przestaniesz uczyć się języka, wytrzymasz i przetrwasz wszelkie kryzysy, które pojawią się w trakcie twojej nauki języka angielskiego. OK, to tyle na dzisiaj. Do Nowego Roku. 

Pozdrawiam,

Marek

Tagi