headphones

Cześć,

Pewien czas temu mówiłem Ci o tym jak wykorzystać swój czas w ciągu dnia, w sytuacji kiedy mamy oczywiście bardzo mało wolnego czasu. Podałem Ci przykład jak można zintegrować słuchanie podcastów podczas dojazdu do pracy rano. Dzisiaj za to opowiem Ci jak sprawić, aby słuchanie nowych podcastów było jeszcze bardziej przyjemne dla Ciebie.

Zwykle jak zaczynamy robić coś nowego, to nie mamy tej motywacji, ciężko nam zacząć wprowadzać te zmiany. Poniżej przedstawiam prosty sposób jak można przejść przez ten trudny początkowy okres w sposób dość przyjemny oraz jak pokonać te opory przed zmianami i nowymi rzeczami takimi jak właśnie słuchanie podcastów podczas jazdy do pracy. Dokładnie, jak to zrobić? :)

Z pomocą tu przychodzi nam metoda, którą nazwałem „metodą przeplatania”. Polega ona na integrowaniu i łączeniu nowego materiału z tym co już lubimy. Dla przykładu, jeśli chcemy słuchać podcastów na poziomie początkującym mamy zwykle ograniczony wybór i te podcasty na poziomie początkującym nie są dla nas aż tak interesujące. Możemy połączyć te podcasty, które na początku nie wydają nam się takie ciekawe z np. naszymi ulubionymi piosenkami. Później po przesłuchaniu ich kila razy możemy zupełnie zmienić zdanie na ich temat.

Na początku nagrywamy na płytę CD albo urządzenie przenośne mp3 albo telefon naszą nową składankę w następujący sposób. Na starcie playlisty nagrywasz jedną albo dwie ulubione piosenki, a jako następną pozycję jeden krótki podcast. Po tym podcaście jest kolejna piosenka albo dwie piosenki, a później kolejny wrzucasz podcast itd. Czyli tak jak mówiłem, przeplatamy to co lubimy, co już znamy w tym przypadku ulubione piosenki z nowym nagraniem w postaci podcastów. Dzięki temu na początku jesteśmy w dobrym nastroju po wysłuchaniu 2 pierwszych piosenek i tą pozytywną energię i nastrój wykorzystujemy do słuchania nowych podcastów. Jak widzisz ta metoda jest banalnie prosta i działa :)

Podsumowując, aby zmotywować się do słuchania nagrań po angielsku nagraj playlistę na płytę cd albo urządzenie mp3 zawierającą twoje ulubione piosenki przeplatane podcastami, które chcesz przesłuchać, a nie możesz w sobie znaleźć motywacji, aby to uczynić. W ten sposób łączysz przyjemne z pożytecznym. To tyle na dzisiaj.

Pozdrawiam,

Marek