phone

Witaj,

W ostatnim artykule poznałeś ciekawą aplikację na smartfona do słuchania podcastów w języku angielskim. Dzisiaj przygotowałem dla Ciebie kolejną aplikację, tym razem do nauki i systematycznego powtarzania słówek angielskich. Dużo ludzi mówi, że nie mają czasu wolnego, aby regularnie uczyć się nowego słownictwa w języku angielskim.

Rozwiązaniem tego problemu może okazać się aplikacja mobilna, która będzie przypominać nam codziennie o słówkach i którą możemy uruchomić w dowolnej chwili w ciągu dnia np. kiedy czekamy w kolejce w sklepie albo do lekarza.

 

Poniżej przedstawiam wspomnianą aplikację do słówek, którą przetestowałem i mogę Ci polecić:

Memrise

Dostępność : łatwa

Aplikacja jest dostępna na telefony z Android’em i iOS. Program jest również dostępny na komputery z dostępem do internetu w wersji online.

Wszystkie wersje są dostępne poniżej na stronie producenta aplikacji:

https://www.memrise.com/

Poziom językowy

Do wyboru są różne kursy ze słownictwem na wielu poziomach językowych dla początkujących oraz zaawansowanych użytkowników języka angielskiego.

Jakość materiału językowego

Aplikacja zawiera wysokiej jakości nagrania pojedynczych słówek jak również zwrotów oraz całych zdań w języku angielskim.

Długość ćwiczeń

Do wyboru mamy tutaj ilość punktów do zdobycia dziennie. Możemy na początek wybrać czas 5 minut dziennie czyli ok. 1500 punktów a później wydłużyć czas nauki.

Atrakcyjność

Aplikacją ma bardzo ciekawe i urozmaicone ćwiczenia, dzięki którym możemy ćwiczyć pisownię, wymowę oraz rozumienie ze słuchu, a wszystko to w formie gry.

Podsumowując, aplikacja Memrise jest naprawdę godna polecenia studentom języka angielskiego, którzy by chcieli poszerzyć swój zakres słownictwa języka angielskiego jak również przypomnieć sobie podstawowe słówka.

A Ty, z jakich aplikacji uczysz się słówek na swoim telefonie??

Do następnego razu.

Pozdrawiam,

Marek