A room with a tv set

Dzień dobry,

Dzisiejszy wpis jest przeznaczony dla rodziców. Wiele razy rodzice mają dylemat jak mogą pomóc swoim dzieciom w nauce języka angielskiego. Najczęściej wysyłają je na np. zajęcia dodatkowe z języka angielskiego albo korepetycje. Moim zdaniem jest to ostatni sposób, który powinien być stosowany  jako ostatni. Istnieją różne sposoby pomocy dziecku w nauce języka obcego. Poniżej przedstawiam kilka prostych rozwiązań, które warto zastosować zanim poślecie dziecko na zajęcia dodatkowe z języka angielskiego. OK, zaczynamy.

 

  1. Wspólna nauka języka angielskiego. Jest to bardzo dobry sposób spędzania czasu przez rodziców i dzieci razem. Przyjemne z pożytecznym. Tutaj mam na myśli pomaganie dzieciom w odrabianiu pracy domowej z języka angielskiego albo sprawdzaniu czy dziecko zna słówka na kartkówkę.

  2. Wspólne oglądanie bajek, kreskówek i programów po angielsku. Zamiast oglądać ciągle te same serwisy informacyjne w telewizji, można ten czas poświęcić na obejrzenie anglojęzycznych kreskówek np. 

  3. Zainstalować dziecku aplikację do nauki słówek przez zabawę np. Duo Lingo albo Memrise. Później możemy sprawdzać na bieżąco postępy dziecka w danej grze językowej.

 

Podsumowując, jak widzisz są to proste sposoby, które pozwolą spędzić rodzicom ze swoimi pociechami w ciekawy sposób i przy okazji nauczyć się języka angielskiego. To tyle na dzisiaj.

Pozdrawiam,

Marek

Tagi